Vymalovaná zastávka

Je to opravdu hodně dávno co naše děti, či naši studenti používaly autobusové zastávky.

Nejdříve covid, pak prázdniny. O té chvilce mezi, kdy navštěvovaly školy  je zbytečné mluvit.

A právě v půlce prázdnin začala příprava tohoto dárku.

Jednoho krásného večera vracejíc se z pohostinství, jdouce okolo městečkové autobusové zastávky, padl nám do oka setrvale zhoršující se stav interiéru této budovy.

Je pravda, že obec nechala čekárnu vyštukovat a natřít podlahu, ale na výmalbu už nedošlo a také úklid a občasné vysypání odpadkových košů pokulhává. Celou tuto smutnou atmosféru neuvěřitelně umocnila krásná knihovnička, která v čekárně sice zářila, ale o to více vynikla neutěšenost místa.

Okrašlovací spolek Městečko tématu věnoval nejednu plamennou schůzi. Otázky byly jasné, kdo za to může a co s tím. Nakonec se ukázalo, že bude lepší opustit téma, kdo to napraví a kdo by to měl udržovat.

Místo toho jsme stanovili datum (druhý den po schůzi) a obeslali sms zprávou všechny sousedy, na které máme telefon.

Druhý den nás čekalo velké překvapení, účast na brigádě byla natolik hojná, že došlo nejen na obě čekárny, úpravu a doplnění květin do květináčů, posekání trávy, vypletí náletů , vysypání košů, ale dokonce i na výmalbu čekárny a vytření podlahy.

Jako vrchol nám městecká malířka dodala do čekárny malbu turisty se směrovkou, a my ostatní jsme dodaly ještě ostatní barevná vylepšení podle svých schopností a nadání a některé obrázky namalovaly i samotné děti.

Tak to je tedy náš dárek všem městečkovým studentům a studentíkům, ať se jim lépe čeká na cestu do školy, turistům na výlet a nám ostatním třeba jen na autobus.

Velké poděkování všem zúčastněným za ochotu udělat něco pro tu naši vesničku.