Neckiáda v Poříčí

Ve chvíli, kdy budete číst tento článek, již voda, která nesla naše vory, dávno dotekla do moře. Přesto nebo právě proto tuto povedenou kratochvíli rád připomenu.

Byla to tuším jedna teplá červnová sobota, na kterou bylo stanoveno datum klání o nejhezčí alegorické necky.

Posádek se sešlo v Poříčí na soutoku Konopišťského potoka a Sázavy celkem osm, jedno plavidlo hezčí jak druhé, propracované do detailů. Někteří dokonce zašli tak daleko, že představení jejich voru začalo už na břehu zdařilým antré.

Za hojné účasti diváků se nám tedy představila plavidla jako dvoumístný plovoucí skibob poháněný kolesem, Starwars na nafukovací lodi, indiánka a vodník – neobvyklá to kombinace na laminátové kéni, která na neckiádu doplula z Městečka. Plovoucí egyptská pyramida i s faraonem a mumiemi vypravená z Nespek, plovoucí vládní hospoda táhnoucí presidenta Miloše Zemana v jeho oblíbeném žlutém člunku. Vor s kormidelníkem Babišem měl velké problémy s řízením a byl jen krůček, či spíše vlnku od potopení. Jak trefné. U tohoto počinu se nezapřela účast okrašlovacího spolku Městečko.

Dále pak indián na „pádlbordu“, žralok Mini Meg a plovoucí klaun s balonky.

Celé toto rozmanité panoptikum připomínající onen slavný karneval v Riu de Janeiru se v odpoledních hodinách dalo do pohybu, aby se v celé kráse představilo divákům a hlavně porotě.

Celým odpolednem provázel známý herec J. Dvořák, který moderoval jak neckiádu tak následnou soutěž v pojídání koláčů, kde si mimochodem dobře vedli nespečtí.

Pro ty nejmenší připravili poříčští hasiči střelbu vodní proudnicí na terč.

Celé odpoledne bylo završeno verdiktem poroty, se kterým ne všichni souhlasili, ale co se dá dělat –  všichni být první nemůžou. Útěchou budiž, že hodnotné ceny se našly pro všechny.

Co může být víc než hezká akce v hezkém počasí za hojné účasti diváků. Přejme si jen, ať i u nás je takovýchto počinů více.

Plavidlo z Poříčí
Slavnost
Alegorické plavidlo z Nespek