Advent 2019

Má to smysl!

Nad letošním adventním setkáním u zvoničky v Městečku visel už od léta otazník, bude nebo nebude?

Dříve toto setkání bylo zcela v režii pana starosty a Hanky Kadeřábkové, kteří tomu obětovali celou sobotu. Bohužel, odměnou jim za to byla jen malá účast nás „městečáků“. Proto se v letošním roce uvažovalo o zrušení akce.

Na poslední chvíli se však organizace ujala paní místostarostka Leona Uhrová, za vydatné pomoci Pavla Trauba a jako každý rok již zmíněné Hanky Kadeřábkové. Díky tomu byla tradice alespoň pro tento rok zachována. Díky jim za to!

Já osobně se tohoto setkání účastním každý rok a jsem za něj velice rád. Ne všichni chodí do hospody a není na škodu alespoň trochu znát své sousedy. Každý rok jsem se u zvoničky s několika novými seznámil.

Letošní účast „městečáků“ byla možná o trošku větší než loni, což vzhledem k počasí byl úspěch. Na druhou stranu akce nabídla hodně. Hojné občerstvení studené a letos premiérově i teplé kuchyně – podával se pikantní gulášek z mladého divočáka, kterého bylo možno spláchnout svařákem, punčem, griotkou či grogem. Dále bylo možné ohřát se u ohně, zabroukat si vánoční melodii, potkat se se sousedy, pohovořit se starostou o tom, co vás trápí a to všechno zdarma.

No snad to má smysl!

Je to malý krok k tomu, aby Městečko nebylo pouze noclehárnou Prahy a velký skok k tomu, že se „městečáci“ o něco pokusili sami. Pro příští rok se k oněm prvním vlaštovkám organizátorů pokusíme připojit, možná rozšířit program. Organizátoři určitě uvítají další nápady a pomoc. No a pak už třeba setkání u zvoničky bude natolik atraktivní, že bude stát i dalším lidem za to, že třeba přeruší konzumaci plzeňské dvanáctky U Bartáků, oželí zajímavý televizní pořad nebo dokonce, a to už míříme hodně vysoko, vymění návštěvu obchodního centra za Městečko.

Jde přece o nás, naší vesnici. Dříve se na vesnici drbalo, kdo, co a jak. Kolikrát nás to možná trochu rozčilovalo, ale po zkušenostech dnešního Městečka to bylo určitě lepší, než když na jakýkoliv místopisný dotaz se jen krčí rameny, nevím, neznám, jsou tu noví – teprve pět let.

Snad se nám povede to trošku změnit, a pokud se to příští rok povede znovu zorganizovat, prosíme, přijďte. Má to smysl!

Hynek Hora, Benešovská 86, Městečko