Cmundapárty

Vánoce se Silvestrem nám letos nevyšly nejlépe a možná pro ten poctivý pracovní týden mezi jsme povětšinou zůstali všichni o svátcích doma a v týdnu v práci.

Při schůzi „Okrašlovacího spolku“ na Štědrý večer před půlnoční přišla chuť něco nevánočního zakousnout a vzhledem k tomu, že o Vánocích není pořádně co pojíst, už na Boží hod byla svolána brigáda na škrábání brambor a úpravy do té doby vysloužilého elektrospotřebiče na přípravu kvalitních bramboráků.

Hlad a hlavně chuť měly velké oči, takže jsme se nijak nekrotili… 15 kg brambor, 1 kg česneku, 20 vajec, pár pytlíků mouky a nějaké to koření.

Konečně všechny přípravy hotové a na Štěpána jsme od 16 hodin u řeky pod křížkem začali se smažením. Smažilo se na třech pánvích a zápachu a kouře bylo jako z lokomotivy, o to křupavější a voňavější naše výtvory byly. Bramboráky bylo možné zapít širokým výběrem z nápojového bufetu.

Pravdou je, že i přes hojnou účast sousedů nám několik kilogramů bramborákového těsta zůstalo, což ocenili druhý den na schůzi kamarádi z Poříčí.

Byl  zajímavě pojatý Štěpán, zůstala mi po něm hezká vzpomínka na trávení svátků se sousedy venku, načaté platíčko Buscopanu na žlučník, mastný sporák ve stodole a zápach v předsíni od načichlého oblečení.

Prostě šťastné a veselé.