Šesté setkání sousedů na Borové Lhotě…

Jistě ne jen šesté, potkávají se téměř denně a u kapličky, při různých příležitostech také ne jen jednou za rok.Tohle ale nebylo to jen obvyklé přátelské setkání, skoro posvícenské, ale tentokrát i oslavení 100 let vzniku samostatné Československé republiky. A nakolik je toto výročí slavné, rozhodli BorovoLhotští svoje podzimní setkání spojit se zasazením pamětní lípy.

IMG_20181027_160552

Obrázek 1 z 3

Před deseti lety se rozhodli postavit si na křižovatce cest kapličku se zvonkem a u ní vybudovali příjemné posezení právě pro taková sousedská setkání. Kaplička byla posvěcená místním farářem za velké účasti lidí ze širokého okolí.

IMG_20181027_154846

Obrázek 1 z 2

Kde jinde, než na Borové Lhotě, kde lidé k sobě mají blízko, kde slovo soused je pojem přátelství a dobrých vztahů, se na vývěsce objevila pozvánka na setkání s podpisem Sousedé.

Bylo nás tam jistě přes šedesát, někteří zůstali po celou dobu, někteří se zastavili jen na chvíli, ale jak říká staré úsloví, všici dobrou vůli měli.

A v pozvánce zmíněného „Obloženého chlebíčkování“ se zúčastnilo 32 kuchařek, které byly nakonec odměněny pamětní „plackou“ na mašli. Na vystavené přehlídce dobrot bylo plno pamlsků a nezbylo, věřte!

 Je zima na krku a všichni se budeme těšit na jaro. Ale do té doby budou ještě Vánoce…., že bychom si v předvečer Štědrého dne u kapličky zazpívali koledy? A doufejme, že během zimy napadne dost sněhu, aby se ty naše skoro prázdné studny naplnily vodou, stejně jako se dnes naplnila naše srdce vzájemným přátelstvím u zvoničky na Borové Lhotě.